S:t Eriks-Cupen

Spelprogram för S:t Eriks-cupen 2017

Här kan du se alla förenings matcher, här kan du klicka på varje match och få information om var matchen spelas m.m. Samt kan du få all information om varje serie P9-36 spelar våra pojkar födda 2008, P10-41L spelar våra pojkar födda 2007, samt kan du läsa våra olika matchreferat.

 

 

April

2017-04-22 15:00                       P 9-36                 Älvsjö AIK FF Blå 2 – IF Olympia

2017-04-30 10:00                       P10-41 L             FOC Farsta 3 – IF Olympia Matchreferat

2017-04-30 12:00                       P 9-36                 IF Olympia – Hammarby IF FF 12 Matchreferat

Maj

2017-05-06 10:00                       P 9-36                 Rågsveds IF Gul – IF Olympia Matchreferat 

2017-05-06 10:00                       P10-41 L            IF Olympia – Skogås-Trångsunds FF Röd 1 Matchreferat 

2017-05-14 11:00                       P 9-36                 IF Olympia – Högdalens AIS 1

2017-05-14 16:00                       P10-41 L            Årsta FF 3 – IF Olympia

2017-05-20 10:00                       P10-41 L           IF Olympia – Grödinge SK Grön

2017-05-20 13:00                       P 9-36                Enskede IK Ljusblå – IF Olympia

Juni

2017-06-03 14:00                       P10-41 L           Segeltorps IF 4 – IF Olympia

2017-06-04 11:00                       P 9-36                 IF Olympia – FOC Farsta 5

2017-06-10 10:00                       P 9-36                 Stureby SK vit – IF Olympia

2017-06-10 10:00                       P10-41 L             IF Olympia – Stureby SK blå

Augusti

2017-08-25 19:30                       P10-41 L            Enskede IK Vit – IF Olympia

2017-08-27 10:00                       P 9-36                 IF Olympia – Älvsjö AIK FF Vit 2

September

2017-09-02 10:00                       P10-41 L            IF Olympia – Magallanes IF

2017-09-03 10:15                       P 9-36                 Boo FF 6 – IF Olympia

2017-09-10 12:00                       P 9-36                 IF Olympia – Hammarby IF FF 29

2017-09-16 10:00                       P10-41 L            IF Olympia – Högdalens AIS 1

2017-09-17 12:00                       P 9-36                 Örby IS Blå – IF Olympia

2017-09-23 11:00                       P10-41 L            Rågsveds IF Röd – IF Olympia

2017-09-24 12:00                       P 9-36                IF Olympia – Enskede IK Svart 3

2017-09-30 10:00                       P10-41 L           IF Olympia – Älvsjö AIK FF Röd 1